Olešnický kvítek je soutěžní přehlídka mladých muzikantů, která se každoročně koná v Olešnici na Moravě. Letošní ročník se uskuteční v tradičním termínu – první říjnovou sobotu (1. října 2022) od 13:00 v kulturním domě v Olešnici.

Jsme Spolek (na)Moll a letos již osmým rokem realizujeme tuto soutěžní přehlídku, na které chceme poskytnout mladým (i třeba začínajícím) muzikantům možnost vystoupit na pódiu, s profesionálním ozvučením, v konkurenci dalších muzikantů a před porotou. I tohle může být první krůček na cestě k celoživotní lásce k hudbě a třeba i k něčemu většímu!

Kapely jsou hodnoceny jak samotnými diváky, tak i odbornou porotou, která je obsazována zkušenými muzikanty. Pro letošní ročník přislíbili účast v porotě Jakub Slavíček, jeden ze stěžejních pořadatelů festivalu Olešnická kytka, Andrea Horská, zpěvačka a herečka (nejen) v Divadle Husa na provázku a stálice poroty a také její předseda Roman „Yetty“ kobler, frontman skupiny Morčata na útěku. Jak již bylo uvedeno, ve hře bude také „divácká cena“ – to znamená, že vy – diváci – budete moci rozhodnout o tom nejtalentovanějším muzikantovi a ovlivnit tak vítěze tohoto ocenění.

Na rozdíl od jiných soutěžních přehlídek, jsme otevřeni i starším účastníkům a to až do 20 let (včetně). Naší soutěží prošli dnes už v našem folkovém okruhu známější interpreti, které můžete znát z koncertů a velkých festivalů – skupina Pružiny, skupina Zkusmeto, Sam Rychtar,…

I vy tak můžete na Olešnickém kvítku společně s námi objevit budoucí hvězdu! Můžeme vám zaručit, že kvalita vystupujících „dětí“ mnohdy předčí i dospělé muzikanty.

Nebojte se podpořit mladé muzikanty, přijeďte do Olešnice a užijte si společně s námi nezapomenutelné odpoledne plné hudebních zážitků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *