Dětské kapely ve věku do 20 let soutěžily o dvě ceny – o to, kdo vyhraje cenu porotní, rozhodovali pečlivě vybraní odborní porotci Ladislav „Pupek“ Chromeček (zakládající člen skupiny Kamelot), Roman „Yetty“ Kobler (frontman skupiny Morčata na útěku), Karel Kuba (učitel ZUŠ Letovice) a za T. O. Zmijáci Milan Mistr a David Ostrý. O divácké ceně rozhodovali přítomní návštěvníci, kteří vhazovali kontrolní útržky do hlasovacích sklenic. Celým odpolednem provedl Kuba Slavíček, který mimo Olešnický kvítek moderuje také Olešnickou kytku.

Přehlídky se zúčastnily čtyři skupiny: Pružiny, Ještěrky, Čiperky a Motýlí )D(efekt, které v rámci svého vystoupení měli možnost zahrát pět písní – autorských nebo písní převzatých od jiných interpretů.

Jeden z nejemotivnějších okamžiků odpoledne byl, když se skupinou Ještěrky vystoupila teprve dvouletá Eliška Těžká, která si od diváků, za svůj pěvecký výkon, vysloužila obrovský potlesk.

I přes nesmírnou kvalitu všech kapel vítězové mohli být pouze dva. Hned na prvním ročníku Olešnického kvítku však došlo k situaci, kdy jak cenu diváckou, tak cenu porotní získala skupina Pružiny, ve složení Kateřina Krajíčková, Eliška Aubrechtová, David Liber a Jiří Krajíček, která se tím stala absolutním vítězem celé soutěžní přehlídky a vystoupí jako soutěžící na 31. ročníku Olešnické kytky a jako host na druhém ročníku Olešnického kvítku.

Pružiny si také odvezly dvě krásné sošky, které věnoval Ing. Václav Prajs. Václav Prajs také výše zmíněné Elišce Těžké věnoval na památku na její první velké vystoupení dva obrazy z vlastní tvorby.

Celá akce by nemohla vzniknout bez cenné podpory sponzorů Agroservis Sedláček, pana Ing. Jana Stránského, pana Ing. Ondřeje Homolky, VSP Group Olešnice, Tiskárna Bělehrádek Letovice, řeznictví František Šutera a města Olešnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *