V sobotu 15. července se uskuteční další ročník soutěžní přehlídky mladých muzikantů OLEŠNICKÝ KVÍTEK. I tento ročník je po několika předchozích opět poněkud neobvyklý. Kvůli právě probíhající rekonstrukci kulturního domu v Olešnici totiž bylo nutné změnit nejen místo konání, ale také termín Olešnického kvítku. Proto máme možnost se společně sejít při dobré hudbě již tuto sobotu od 13:00 na zahradě kulturního domu v Olešnici na Moravě.

Hlavní část programu pro všechny návštěvníky zůstává nezměněná – vystoupí mladí muzikanti, kteří předvedou, co v nich je a co umí. Za zmínku stojí například i to, že se po letech na Olešnický kvítek vrací Eliška Těžká, která vystoupila již na prvním Kvítku a to jako dvouletá. Těšit se ale můžeme i na další vystupující – znovu za námi přijede skupina VoHuBa a také loňský vítěz divácké ceny – skupina JeKoT, z již tradičních sólistů, kteří se na Kvítek pravidelně vracejí vystoupí Petra Kolářová, její kategorii následně doplní  nováčci, kteří atmosféru Kvítku ještě neokusili – Honza Novorka, Oliver Kolka a Anna Slepánková,v kategorii skupin čeká “kvítkovská premiéra” kapely MAD, Pytel Blech, MaTeTe a Space. 

Jako každý rok se soutěžící mohou těšit na zpětnou vazbu od odborné poroty, drobné ceny, hlavní výhry (porotní a divácké ceny) a především získání cenných zkušeností a navázání nových přátelství. 

Na rozdíl od jiných soutěžních přehlídek, jsme otevřeni i starším účastníkům a to až do 20 let (včetně). Naší soutěží prošli dnes už v našem folkovém okruhu známější interpreti, které můžete znát z koncertů a velkých festivalů – skupina Pružiny, skupina Zkusmeto, Sam Rychtar,…

I vy tak můžete na Olešnickém kvítku společně s námi objevit budoucí hvězdu! Můžeme vám zaručit, že kvalita vystupujících „dětí“ mnohdy předčí i dospělé muzikanty.

Diváci se mohou těšit nejen na skvělá hudební vystoupení, ale bude připraven také doprovodný program – zaměřen především na děti – kterému bude vévodit skákací hrad, soutěže o drobné ceny a další zábava.

Pro všechny věkové skupiny bude k dispozici občerstvení – ať to pevné nebo tekuté a připraveno budeme mít i něco na schlazení. 

Dospělí si pak jistě přijdou na své po skončení přehlídky, kdy proběhne Olešnický čoch s kapelou Arzekt, takže bude možné se zdržet až do rána a třeba i protancovat střevíce. 

Tak se nebojte podpořit mladé muzikanty, přijeďte do Olešnice a užijte si společně s námi nezapomenutelné odpoledne plné hudebních zážitků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *