První říjnovou sobotu proběhla (dovolíme si říct) již tradiční akce – Olešnický kvítek, soutěžní přehlídka pro mladé muzikanty, kterou ve spolupráci s městem Olešnice pořádá Spolek (na)Moll. Letošní ročník byl v pořadí již šestý a v mnoha ohledech byl naprosto unikátní. 

Dělá nám velkou radost, že Kvítku se v tomto roce zúčastnilo rekordní množství soutěžících, takže sobotní odpolední program byl opravdu bohatý – svých 5 písní zahrálo 9 interpretů (sólistů a skupin). Novinkou také byla divácká cena, která se v tomto roce stala cenou putovní a její vítěz – skupina Maribelky – si cenu na rok odvezl, v příštím roce ji přiveze zpět a pokusí se její vítězství obhájit. 

Tradičně se rozdávaly také ceny porotní a to hned ve dvou kategoriích – sólista a skupina. I tyto ceny letos vyhráli na Kvítku absolutní nováčci – za sólisty to byla Kateřina Chybová a za skupiny uskupení VoHuBa. Všichni uvedení vítězové si zaslouží obrovskou poklonu, protože jejich minikoncerty byly kvalitou srovnatelné s profesionálními skupinami.

Tímto chceme poděkovat všem, kteří s námi prožili krásnou sobotu i přes veškerá vládní a hygienická opatření – celé odpoledne vydržet v rouškách vydrží jen opravdoví fanoušci naší práce a kvalitní folkové hudby. 

Ještě jednou děkujeme všem sponzorům, městu Olešnice, všem soutěžícím, ale také divákům, kteří i přes veškerá opatření a omezení přišli podpořit mladé začínající muzikanty. A nezbývá než poslat výzvu k vám ostatním – nezapomeňte podporovat kulturní dění ve vašem okolí, strávíte příjemně svůj volný čas a povzbudíte pořadatele k další práci. 

Buďte na sebe opatrní, snad se zase brzy setkáme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *