Jako již tradičně proběhne první říjnovou sobotu (3. 10. 2020, od 13:00 v Kulturním domě v Olešnici na Moravě) Olešnický kvítek – soutěžní přehlídka mladých muzikantů. Co již nebude tradiční, tak letošní podoba celého Kvítku, protože na rozdíl od předchozích pěti ročníků stávající situace přináší mnohá omezení. 

Abychom zajistili pro všechny diváky i soutěžící co největší komfort, pocit bezpečí a jistotu vlastní židle, upustili jsme v letošním roce od běžného koncertového rozložení židlí v řadách, diváci si tak mohou rezervovat celé stoly, nebo místa u jednotlivých stolů (mohou tak učinit online prostřednictvím webových stránek www.spoleknamoll.cz). Podle množství online rezervací jsme schopni operativně přidávat další místa k sezení, ale kapacita je výrazně omezená. Právě toto stolové rozložení na sále bude částečně připomínat styl kabaretu, a abychom tuto myšlenku umocnili, budou si moci dát diváci míchané nealkoholické koktejly. Občerstvení bude dostupné pouze v přízemí kulturního domu.

V rámci doprovodného programu se mohou diváci těšit také na „střelnici“ a tombolu v podobě štěstíček – každý si odnese svou výhru. 

Hlavní program je však stejný, jako v minulých letech. V průběhu odpoledne vystoupí mladí muzikanti – skupiny i jednotlivci, kteří budou mezi sebou poměřovat síly v muzikantském umu. Vítěze mezi účinkujícími vybere nejen odborná porota, ale také samotní diváci, kteří budou mít možnost hlasovat pro svého favorita. Těšit se můžete například na finalistu „Československo má talent 2019“ Sama Rychtara, na jednu ze známých dětských skupin, která má za sebou již spoustu úspěchů na poli žánru folk, country a trampské hudby – Zkusmeto, ale vystoupí i uskupení a sólisté, kteří v Olešnici ještě nehráli – Vohuba, Maribelky, Klára Krumpová, Julie Sojková, Kateřina Chybová a Petra Kolářová. 

Do kulturního domu je vstup umožněn pouze v rouškách či jiné ochraně úst a nosu, abychom však zajistili dostatek čistého vzduchu, bude mezi jednotlivými vystoupeními větráno a divákům bude umožněno se jít nadýchat čerstvého vzduchu ven. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *