22. února 2020 od 18:00 se v Olešnici na Moravě odehraje tradiční Babský bál

Babský bál v minulosti probíhal v pondělí před Popeleční středou a byl určen pro zadané a sezdané páry, především pak pro starší a pokročilé, nesměli však na něj svobodní mládenci. Z praktických důvodů se časem přesunulo pořádání babských bálů z pondělí na sobotu a zúčastnit se ho mohou také svobodní a nezadaní. Babské bály z dob První republiky byly charakteristické přítomností „babského“ pití, které se podávalo ve speciálně pojmenovaném baru (dle tématu daného ročníku bálu), pokrmy teplé a výrobky studené kuchyně, bohatým kulturním programem a vyhlášením soutěže „Lva salónu“. 

Velkou měrou se těchto tradic snaží držet pořadatelé z Olešnice – Spolek (na)Moll, město Olešnice a Svaz tělesně postižených Olešnice

Spolek (na)Moll, který se doposud zaměřoval spíše na volnočasové aktivity dětí a mládeže se pro tuto akci spojil právě se Svazem tělesně postižených v Olešnici a městem Olešnice, s myšlenkou uspořádat akci pro snad nejvíce společensky opomíjenou skupinu seniorů a zdravotně znevýhodněných. Především pro ně bude připraven kulturní program, který zahrnuje koncert Josefa Zímy, skupinu M&A Band, která bude hrát k tanci a poslechu, tombolu, a další aktivity typické pro tuto akci. Návštěvy se však nemusí bát ani mladší ročníky, naopak i mladí budou vítáni, obzvláště pokud podpoří dobrou a uvolněnou náladu všech návštěvníků a předají trochu ze svého elánu těm, pro které bude celý večer přichystán především.

Ze strany pořadatelů tak jde primárně o snahu připravit příjemný večer pro osoby v pokročilém věku, vytvořit místo, kde se nebudou cítit opomíjení a vyloučení z kulturního dění. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *