I přes tropické teploty se v sobotu zahrada kulturního domu v Olešnici zaplnila hudbou, soutěžícími a diváky, ty přilákal již devátý ročník soutěžní přehlídky mladých muzikantů – Olešnický kvítek. V průběhu celého odpoledne na Kvítku vystoupilo 10 soutěžících – 4 sólisté a 6 skupin, kteří se prali o přízeň odborné poroty a diváků. 

Letošní Kvítek se uskutečnil ve zcela netradičním termínu a kvůli aktuálně probíhající rekonstrukci kulturního domu přinesl také změnu místa, díky čemuž mohli soutěžící okusit pódium, na kterém každoročně vystupují první červnovou sobotu, na festivalu Olešnická kytka, velikáni žánru folkové a country hudby. 

Odborná porota ve složení Andrea Horská, Hana Da Silva a Kuba Slavíček měla složité rozhodování, protože z vystupujících soutěžících měla za úkol vybrat jednoho vítěze v kategorii sólista a jednoho vítěze kategorii skupina. 

Celý program zahájil loňský vítěz porotní ceny – skupina VoHuBa, za nimi již následovala čtveřice sólistů – Honza Novorka, Oliver Kolka, pravidelná účastnice Kvítku Petra Kolářová a Anna Slepánková. Anička ještě později uzavřela Kvítek se skupinou SPACE, před nimi však také zahrála skupina MAD, vítězové loňské divácké ceny – skupina JEKoT a skupiny Pytel Blech a MaTeTe. 

Ti, kteří zrovna nesoutěžili na pódiu, mohli uvolnit nervy na skákacím hradu, lukostřelbou nebo třeba malováním na plátno pod dozorem amatérského malíře Karla Věstinského. Tyto kratochvíle samozřejmě mohli vyzkoušet i další diváci a návštěvníci Olešnického kvítku. 

Sobotní podvečer přinesl rozuzlení celého dne, porota po dlouhé debatě oznámila výsledky: 1. místo v kategorii sólista si odvezl Oliver Kolka ze Sedlčan, který vystoupil se svými autorskými písněmi, ve kterých ukázal svůj smysl pro humor, ale také cit pro hudbu. 1. místo v kategorii skupin získalo uskupení Pytel Blech, které do Olešnice přijelo z nedalekých Boskovic a zaujalo všechny přítomné svým naprosto přirozeným vystoupením a především písní Pušla, která se všem zaryla pod kůži natolik, že si ji i samotní pořadatelé prozpěvovali ještě v neděli.

Putovní divácká cena se letos opět vrací do Brna, tentokrát ji však získala rocková skupina MAD, která diváky naprosto strhla nejen svým podáním hitů od AC/DC a Kabátů, ale také svou dokonale zvládlou vizáží. MAD tak mohou začít trénovat na příští ročník Kvítku, kde budou mít možnost obhájit vítězství v divácké ceně. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *