Sobota 19. září byla po odkladu z jara, vybrána jako hlavní úklidový den v rámci iniciativy Ukliďme svět, Ukliďme Česko. I my jako Spolek (na)Moll v Olešnici jsme se rozhodli tuto akci podpořit a uspořádali jsme úklidovou akci pod názvem „Nebuďme lhostejní 3“. 

Tímto heslem se nám nakonec podařilo vyzvat celkem 13 účastníků, kteří si navlékli rukavice, „ozdobili se“ reflexními prvky a vydali se podél frekventovaných silnic směrem na Rovečné, Trpín a Crhov. 

Za příjemného sobotního počasí dobrovolníci podél zmíněných cest naplnili 38 pytlů, které dohromady vážily odhadem 500 kilogramů. Nemalá část tohoto množství pocházela z 3 odhalených černých skládek, na kterých nechyběl elektroodpad, pneumatiky, matrace, kovové rámy postele a skleněné lahve od alkoholu. Mezi odpadky svůj podíl měl i běžný odpad v podobě PET lahví, plechovek, kelímků od kávy a obalů od sladkostí. 

Díky cenné spolupráci města Olešnice byl k dispozici dostatek pytlů na odpadky, ale také svoz shromážděného odpadu na sběrný dvůr.

Patří dík všem zúčastněným, kteří svým dílem opět přispěli k alespoň částečnému úklidu okolí Olešnice a nabízí se velká výzva do dalších let – NEBUĎTE LHOSTEJNÍ! Nezanechávejte za sebou odpad, a pokud jen trochu můžete, podpořte naše úsilí nejen „palci“ na sociálních sítích, ale také svou pomocí. Čím více nás bude, tím více toho zvládneme a budeme žít v čistějším prostředí – děláme to pro sebe a pro naše děti! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *